Badanie EKG – nowoczesny elektrokardiograf

By Category :

W przypadku niepokojących sygnałów ze strony układu sercowo-naczyniowego warto udać się na badanie EKG. Jest to elektrokardiografia spoczynkowa, czyli badanie serca, które wykonywane jest w sytuacji występowania zaburzenia pracy serca. Jest to badanie, które pozwala na wczesnym etapie wykryć poważne choroby związane z układem sercowo-naczyniowym, tj. niedokrwienie mięśnia sercowego czy zawał serca.

Warto pamiętać natomiast, by badanie wykonywać za pomocą specjalistycznego sprzętu. Do elektrokardiografii używa się aparat ekg.
Badanie EKG – co warto mieć świadomość tego?
Głównie trzeba zaznaczyć, że badanie EKG stanowi bazę diagnostyczną w przypadku chorób związanych z sercem czy układem krwionośnym. Wskazaniem do wykonania tego badania jest między innymi kołatanie serca, czy nadciśnienie tętnicze. Na rynku znajdziemy niemały wybór urządzeń zastosowanych do wykonywania badania EKG. Warto jednakże korzystać z owych, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością a także trwałością. Na uwagę zasługuje elektrokardiograf String Opus 1. Jest to aparat nowej generacji, który wyróżnia się bardzo precyzyjnymi pomiarami klinicznymi. Co więcej, jest to urządzenie, która umożliwia na przenoszenie badań w postaci plików w różnych formatach na serwer, przykładowo szpitalny. Warto też wspomnieć o innych rozwiązaniach zastosowanych w tym aparacie. Jest to w głównej mierze wbudowana drukarka termiczna, jak też możliwość podłączenia drukarki zewnętrznej za pomocą kabla USB. Dane w elektrokardiografie przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, a więc są należycie zabezpieczone. Jest to także aparat, który może pracować w dwóch różnorakich trybach, a mianowicie ręcznym oraz automatycznym. W skład urządzenia Opus 1 wliczają się elektrody kończynowe w liczbie 4 sztuk, elektrody przyssawkowe w liczbie 6 sztuk, kabel ekg, wózek do aparatu, jak także rolka papieru, na której drukowane są wyniki badań. Prócz tego możemy zamówić też pas piersiowy z elektrodami. Jak więc widać, jest to aparat innowacyjny oraz funkcjonalny, który spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Umożliwia na wykonywanie precyzyjnych pomiarów pracy serca, a zatem jest idealnym rozwiązaniem w diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego.

Sprawdź: EKG.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.