Jak zbudować spójny wizerunek swojej firmy

By Category :

Każda firma, która nie preferuje zniknąć z rynku wraz z utratą efektu świeżości, czy nowości, powinna zatrudnić kogoś, kto przeprowadzi dla niej fachowy branding. Jeżeli już przedsiębiorca preferuje, żeby jego marka przetrwała, gdy klienci się już do niej przyzwyczają, a jemu skończą się kreatywne pomysły na biznes, musi mieć solidne zaplecze marketingowe. Może zatrudnić pracowników od marketingu w swojej firmie, ale może też skorzystać z pomocy kogoś z zewnątrz.

Wtedy właśnie przydaje się agencja reklamowa, która nie tylko może opracować długofalową strategię marki, wprowadzić nowy produkt na rynek, niemniej jednak też zająć się podstawami. Jedną z nich jest identyfikacja wizualna. Jak pokazują różne badania, większość ludzi to wzrokowcy. W praktyce oznacza to, że mogą nie pamiętać, czym zajmuje się dana firma, niemniej jednak jak jedynie zobaczy porównanie kolorystyczne, które jest dla niej charakterystyczne, skojarzy ją. Jednakowo jest z czcionką, czy logo. Sfera wizualna marki musi być dopasowana do tego, jaki wizerunek chcą zbudować jej właściciele. Nikt nie zdecyduje się na ostre różowe logo w kancelarii adwokackiej. Firma produkująca ubranka dziecięce będzie woleć kolorowe logo od brązowych napisów na szarym tle. Kolor to coś, co podpowiada odbiorcy, z jakiego rodzaju marką ma do czynienia. Powstały na ten temat liczne badania, które należą nie tyle do nurtu marketingu, ale psychologii i socjologii. Czasem nierzadko marki zmieniają wizerunek, dokonują czegoś w rodzaju ponownego otwarcia, odświeżenia, ale to czasami o sporo bardziej trudne i pracochłonne niż praca z nową marką, która dopiero co wchodzi na rynek. Pracownicy agencji mają sposobność wykonać badania, dzięki którym będą wiedzieć, co spodoba się odbiorcom. To bez wątpienia wiąże się z kosztami, niemniej jednak środki zainwestowane we własny wizerunek będą się zwracać, bo firma, która prezentuje się spójnie i działa spójnie może liczyć na stałych i lojalnych klientów. Dla kupujących marka musi być choćby trochę przewidywalna, też w sferze wizerunkowej.

Źródło informacji: branding warszawa.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.