Dla kogo jest faktoring?

By Category :

Finansowanie faktur firmy to usługa spotykająca się z rosnącym zainteresowaniem przedsiębiorców należących do różnorakich branż. Są to za tym firmy reprezentujące branżę transportową budowlaną czy również przemysłową. Powinno się pamiętać o tym, że faktoring to fachowa usługa finansowania faktur oferowana przez faktora.

Factor to firma faktoringowa, która może przyznać przedsiębiorcy miesięczny limit przeznaczony na finansowanie faktur. Trzeba zaznaczyć, że jest to rozwiązanie, które daje przedsiębiorcom wiele korzyści. Głównie jest to zabezpieczenie finansów firmy, a zatem dostęp do środków inwestycyjnych, które są przeznaczone na działalność firmy związaną na przykład z wypłatą wynagrodzeń dla pracowników. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz chętniej firmy korzystają z usług majątkowych pozwalających zabezpieczyć je przed utratą płynności finansowej.
Usługa finansowania faktur – co warto mieć świadomość tego na jej temat?
Sporym problemem dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonymi terminami płatności jest czas oczekiwania na spłatę faktury. Niestety jeżeli już jest to dosłownie kilka miesięcy to takiej firmie może grozić utrata płynności finansowej. Warto dodać o tym, że faktury z odroczonym terminem płatności to z pewnością rozwiązanie, które podoba się kontrahentom, a więc zwiększa konkurencyjność oraz atrakcyjność firmy na rynku, ale wiąże się też z ryzykiem zatorów finansowych. Dlatego też warto skorzystać z innowacyjnych rozwiązań dedykowanych firmom z różnorakich branż takich jak cichy faktoring on-line. Jest to taki faktoring, który daje nam możliwość załatwienia wszystkich formalności przez internet, w dodatku nasi kontrahenci nie mają wiedzy, że faktury finansowane są przez fachową firmę. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że jest to rozwiązanie coraz częściej wybierane. Przedsiębiorcy na prawdę często korzystają również z rozwiązania takiego jak faktoring z regresem. Jest to z kolei taki model faktoringu, w którym faktor nie zabezpiecza przedsiębiorcy przed niewypłacalnością kontrahenta.

Więcej: faktoring dla firm.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.