Co to jest faktoring

By Category :

Faktoring to usługa finansowa, z której mogą korzystać firmy. Najczęściej tę metodę finansowania wybierają nieduże firmy: małe i średnie przedsiębiorstwa oraz jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie dysponują sporym kapitałem na rozwój działalności. Jeżeli już firma finansuje swoją działalność na bieżąco z zysków, które ma z faktur, usługa faktoringu może pomóc jej się rozwinąć.

Ogół polega na tym, że firma nie musi oczekiwać na to, aż jej kontrahent opłaci fakturę, wyłącznie może otrzymać jej wartość w całości lub w formie zaliczki od faktora. Faktor, czyli firma faktoringowa pobiera prowizję – opłatę stanowiącą kilka procent wartości faktury i od razu udostępnia przedsiębiorcy środki. Dzięki temu może on wystawiać swoim partnerom biznesowym faktury z długim terminem płatności. Faktoring to forma pożyczania środków dla firm na finansowanie bieżącej działalności. Nie ma natomiast tak dużych obwarowań jak pożyczki udzielane przez banki. Komfortowe jest chociażby to, że firma faktoringowa nie kontroluje historii kredytowej ani nie weryfikuje zaległości. Oznacza to, że dosłownie firma, która ma zaległości wobec skarbówki albo ZUS może skorzystać z faktoringu. Firma faktoringowa nie sprawdza też na co przeznaczone są środki. Można je zainwestować w dowolny sposób, poświęcić na pensję albo spłatę należności i leasingu. Głównym powodem, dla którego wiele firm korzysta z faktoringu jest to, że dzięki tej usłudze mogą rozwijać własną działalność. Mają środki na pozyskiwanie nowych klientów a także na inwestycje. Firma nie notuje przestoju z powodu braku płatności. Tak naprawdę pieniądze z faktoringu to nie jest dodatkowa gotówka, którą będzie trzeba oddać, co konieczne w sytuacji kredytu obrotowego. To środki finansowe, które firma już zarobiła i nie musi czekać na to aż fizycznie gotówka pojawi się na jej koncie. DO faktoringu przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. To komfortowe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od branży, które umożliwia prowadzić firmę bez przeszkód.

Więcej: faktoring.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.