Co ile przegląd kasy fiskalnej

By Category :

Kasy fiskalne muszą mieć wszyscy przedsiębiorcy, którzy sprzedają towary lub usługi osobom fizycznym. Drobni przedsiębiorcy, najczęściej ci, którzy prowadzą działalność nierejestrowaną mogą nie mieć kasy fiskalnej, niemniej jednak na żądanie kontrahenta muszą wystawić mu fakturę albo rachunek. Kasy fiskalne są obowiązkiem dosłownie u przedsiębiorców na targowiskach i bazarach.

Fryzjerzy, kosmetyczki, mechanicy i inni prowadzący działalność usługową muszą mieć kasę fiskalną i mają obowiązek wydawać klientom paragony. Kasy fiskalne dla mechanika niczym nie różnią się od tych, które posiadają inni przedsiębiorcy. Właściwie każdy przedsiębiorca wprowadza do kasy dane w zgodzie z tym, co sprzedaje. Na paragonach, które wydaje mechanik będą inne nazwy usług niż w wypadku paragonów od fryzjera. Kasy fiskalne muszą przechodzić regularne przeglądy. Mogą ich dokonywać serwisanci, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia. Jednak to nie oni, a sam przedsiębiorca musi pamiętać o tym, że jego kasa fiskalna traci ważność. Po przeglądzie serwisant uzupełnia dane w książce serwisowej, a na kasie fiskalnej przykleja odpowiednią naklejkę. W razie braku ważnej kasy fiskalnej przedsiębiorcy grozi kara finansowa w wysokości 300 zł. Urząd Skarbowy ma prawo skontrolować, czy przedsiębiorca ma kasę i czy kasa jest istotna. Przeglądu kasy fiskalnej powinno się dokonywać co 2 lata. Zwykle taka usługa kosztuje około 200 – 300 pln. Nie ma ogólnopolskiego taryfikatora i cena uzależniona jest od regionu kraju. Najczęściej, jak prawdopodobnie ze wszystkim, mniej płaci się w niewielkich miejscowościach, sporo więcej w dużych miastach. Serwisanci zajmują się nie tylko i wyłącznie robieniem obowiązkowych przeglądów, ale także naprawą kas fiskalnych. Nierzadko takie urządzenia się psują i wtedy można je regenerować lub wymienić na w całości nowe. Naprawy muszą być wykonywane szybko, bo przedsiębiorcy nie wolno prowadzić działalności bez kasy fiskalnej. Z tego powodu wszystkie sklepu są zamykane na czas awarii prądu, bo przez jego brak nie funkcjonuje kasa fiskalna, na której powinno się rejestrować każdą sprzedaż.

Źródło: kasy fiskalne dla mechanika łódź.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.