Rodzaje jogi

By Category :

W sieci można trafić na sporo pozytywnych opinii w temacie jogi, natomiast na prawdę dużo ludzi przeraża się, gdy widzi te wszystkie rodzaje jogi. Jej uprawianie polecają prawie że wszyscy. Kobiety, mężczyźni, osoby starsze, jak i te młodsze.

W praktyce ma ona bardzo pozytywny wpływ na człowieka. Warto zapoznać się z tym tematem szerzej. Osoby początkujące mogą być niejako w zakłopotaniu, ponieważ pierwszego dnia styczności z jogą są oni dosłownie zasypani mnóstwem nowych informacji. Mowa tutaj chociażby o tym, że istnieją różnorakie rodzaje jogi dla rozpoczynających i zaawansowanych. Jeżeli już chodzi o bardzo ważne występujące rodzaje, to trzeba wyróżnić Joga Ivengara. Ma ona za zadanie przede wszystkich nauczyć praktykującego cierpliwości oraz spokoju. Ponadto, pozytywnie wpływa ona na samopoczucie, redukcję stresu, ogólną poprawę stanu ruchowości, jak i wzmocnienie odporności. Ow dodatku można wymienić także Ashtanga Joga. Ten rodzaj jest z kolei przeznaczony przede wszystkim dla osób, które oprócz uzyskania spokoju chcą również nieco się zmęczyć fizycznie. Ta odmiana potrafi dosłownie zwiększyć kondycję ćwiczącego oraz poprawić wytrzymałość. Na prawdę istotna jest tutaj synchronizacja oddechu z ruchem. Ciekawą odmianą jest również Sivananda, która kładzie nacisk głównie na duchowy rozwój a także aspekt mentalny. Ta wariacja jogi daje możliwość na rozluźnienie mięśni, relaks ogólny a także uwolnienie od męczącego stresu. Jest onoraz bardzo mocno związana z hinduskim stylem życia. Jeżeli już chodzi o równie ciekawe rodzaje jogi, to wymienić można jeszcze Yin Joga oraz Kundalini Joga. Ten pierwszy rodzaj zapoczątkowany został przez Pauli Zink. Skupia się on na pracy związanej z tkanką łączna, układem kostnym, stawami, więzadłami itp. Kto skorzysta na takich ćwiczeniach jogi? Głównie osoby, które chcą poprawić własne ciało pod kątem elastyczności oraz zwiększyć wytrzymałość. Tak, wytrzymałość też można zwiększyć za pomocą tego rodzaju, a dodatkowo w ogóle nie obciążą on zbyt mocno ciała. Teraz jeszcze kilka słów o Kundalini Joga. Ten styl jest uznawany za jeden z najbardziej mistycznych. Opiera się na ćwiczeniach fizycznych (kriji), frazach (mantr) a także kładzie duży nacisk na ułożenie rąk (mudr). A dodatkowo opiera się na medytacji i przeróżnych ćwiczeniach z oddechem. Tego typu mistyczne rodzaje jogi mają na celu poruszenie czakr, a więc ośrodków energetycznych u człowieka.

Więcej informacji na stronie: który styl jogi wybrać.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.