Co warto wiedzieć o pieluchach AIO?

By Category :

Asortyment dziecięcy w dzisiejszych czasach jest znacznie szerszy i bogatszy, niż we wcześniejszych latach. Można to zauważyć chociażby poprzez pieluszki wielorazowe i ogromną ilość ich rodzai. Teraz dostępna jest nie tylko i wyłącznie klasyczna pielucha tetrowa.

Producenci oferują o wiele więcej. Wyróżnić można m.in. otulacze, kieszonki, SIO, AIO, gatki, longi, majtki treningowe a także kąpielówki. Niektóre przykłady i rodzaje wydają się nieco dziwne, jednak rzeczywiście kwalifikują się do rodzajów pieluch. Przyjrzyjmy się pokrótce wszystkich rodzajom pieluch. Pieluszki wielorazowe w formie otulacza cechują się nieprzemakalną warstwą, która najczęściej utworzona jest z PUL bądź także wełny. W działaniu otulacza używa się również wkład chłonny, formowankę lub tetrę. W ten sposób można zagwarantować zewnętrzną i nieprzemakalną warstwę niemowlęciu. Następnym przykładem są kieszonki. Jest to pieluszka składająca się z zewnętrznej warstwy PUL i wewnętrznej, w której wyróżnia się materiał taki jak thermo, bambus, bawełnę lub coolmax. W ten sposób projektuje się przestrzeń między warstwami. I właśnie to jest omawiana kieszonka. Można tam wsadzić chłonne wkłady, a wręcz tetrę, którą wcześniej złożymy w prostokąt. Kolejnym rodzajem są popularne pieluszki AIO, a zatem ALL-IN-ONE. W tłumaczeniu są to pieluchy określane jako wszystko w jednym. Posiada ona zewnętrzną warstwę PUL i chłonną, która jest wszyta na stałe. W ten sposób nie wymaga się dobierania dodatkowego wkładu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że czas schnięcia będzie dłuższy. Z kolei rodzaj SIO oznacza zepnij razem. Kolejne pieluszki wielorazowe takie jak gatki, longi, majtki treningowe oraz kąpielówki używa się już w konkretnych przypadkach. Na przykład podczas odpieluchowania dziecka, czy też do kąpania. Jak wiadomo nierzadko niezbyt duże dziecko w trakcie kąpieli może przypadkowo zrobić małe co nieco. W tak zaistniałej okoliczności pielucha w rodzaju kąpielówek może zabezpieczyć dziecko. Nie ma więc opcji, ażeby doszło do nieprzyjemnej sytuacji zanieczyszczenia basenu lub innej przestrzeni wodnej. Jeżeli już planujecie zakupić pieluszki AIO, z tetry, SIO, kąpielówki bądź którekolwiek inne pieluchy dziecięce, to odwiedźcie renomowany sklep on-line z asortymentem dla dzieci.

Zobacz również: pielucha tetrowa.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.