Zgłoszenie szkody i roszczenia

By Category :

Każdego roku w Polsce dochodzi do wielu kolizji czy też wypadków komunikacyjnych. W związku z tym ubezpieczalnie mają ręce całe roboty. Mimo wszystko dużo firm oferuje szybkie odszkodowanie komunikacyjne z OC, które pozwala na pokrycie kosztów naprawy auta i przywrócenie go do stanu z przed wypadku.

Jednak nie za każdym razem kwota, którą wypłaci nam ubezpieczyciel okazuje się wystarczająca. Niejednokrotnie wręcz pomimo tego, że uda się naprawić samochód, czasami jego wartość po wypadku jest znacznie zaniżona. Wynika to z faktu, że taki pojazd nie jest już uznawany za bezwypadkowy, a ma już liczne znamiona samochodu powypadkowego. Najczęściej są to przypadki, gdy samochód posiada już zupełnie inne linie karoserii. Bardzo często dochodzi też po kolizji do konwersji szyby, a wstawiona nowa szyba w samochodzie już nie posiada specjalnych numerów, które identyfikują się z pojazdem. W takiej okoliczności możemy ubiegać się również o specjalne dodatkowe odszkodowanie z tytułu utraty wartości pojazdu po kolizji bądź wypadku. Do tej pory nie wiele osób wie, że takie coś istnieje, jednak jest to prawda. Bez wątpienia, ażeby otrzymać środki finansowe z tego tytułu to musi być zapewnione kilka niebagatelnych czynników, jak chociażby względnie młody samochód, które rok produkcji nie jest daleki. A dodatkowo występują też inne czynniki, natomiast tutaj nie będziemy ich przytaczać. Wracając do odszkodowania za kolizję, to możemy utworzyć nawet szybkie zgłoszenie szkody przez internet. Jest to bardzo wygodna opcja w przypadku, gdy pragniemy zaoszczędzić czas, bądź także nie pragniemy zawracać sobie głowy zbędną papierologia. W takiej okoliczności załatwienie sprawy on-line z ubezpieczycielem wydaje się najbardziej rozsądną opcją. Bez wątpienia do odzyskania szkody najczęściej wystarczy wypełnić sam formularz zgłoszeniowy, jednak pomimo wszystko i tak może się wydawać, że o wiele łatwiej zrobić to przez internet. Proces odzyskiwania szkody nie powinien być długi, nawet jeżeli chodzi o spore odszkodowanie komunikacyjne z OC. Mimo wszystko warto jak najszybciej złożyć zawiadomienie do ubezpieczalni, a w tym właściwie wypełniony formularz zgłoszeniowy, co ze stuprocentową pewnością przyspieszy należytą wypłatę odszkodowania z tytułu ubezpieczenia sprawcy.
Źródło informacji: odszkodowanie z oc.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.