Na czym zarabia mechanik

By Category :

Mechanika samochodowa to kategoria, która cały czas się rozwija. Samochody osobowe, które najczęściej trafiają na serwis aut wyposażane są w coraz nowsze systemy, głównie z zakresu bezpieczeństwa. To sprawia, że ich naprawa robi się coraz bardziej skomplikowana.

Niestety, za rozwojem technologii nie idzie to, że samochody są mniej awaryjne. Ci, którzy prowadzą samochodu od lat mówią nierzadko, że starsze auta były z całą pewnością bardziej niezawodne, a te, które wyjechały z fabryk 10 lat temu i mniej psują się o sporo częściej. W rzeczywistości byłoby to zgodne z tezą, że im więcej systemów w samochodzie, tym więcej może się w nim zepsuć. W tym momencie, gdy na rynku ukazują się samochody elektryczne, warsztaty samochodowe będą się konwertować i wciąż specjalizować. Większość serwisów samochodowych specjalizuje się w naprawach konkretnego typu. Część a dodatkowo ma jeszcze inne usługi, takie jak wulkanizacja albo nabijanie klimatyzacji. To przynosi stały dochód, gdy klientów z innymi rozterkami jest mniej. Czy bycie mechanikiem samochodowym się opłaca. Co, którzy cieszą się dobrą opinią mogą liczyć na zupełnie bardzo duże zarobki. Przyjmuje się, że roboczogodzina mechanika kosztuje mniej więcej 60-70 pln. Kwoty te mogą być jeszcze wyższe, jeżeli mechanik specjalizuje się w naprawach, których inne warsztaty nie wykonują. Sporo zależy również od tego, czy mechanik ma własny warsztat i z zdobytych pieniędzy musi go jeszcze utrzymać, czy może pracuje u kogoś. Koszty prowadzenia warsztatu samochodowego są różnorodne. Warsztat na własnym podwórku będzie tańszy od tego, który znajduje się w wynajmowanej hali. Teoretycznie mechanik, który pracuje 6 dni w tygodniu i naprawia 2-3 samochody dziennie, może liczyć dosłownie na 20 tyś. obrotu miesięcznie. Część z takowych pieniędzy zjedzą podatki, ZUS i stałe opłaty, na przykład. rachunki. Fachowiec może liczyć jednakże na to, że jego zarobki miesięczne będą wynosić dosłownie 5-6 tys. Bardzo dobry mechanik wręcz nie musi się wypromować. Klienci dowiedzą się o tym, że jest fachowcem pocztą pantoflową.

Polecana strona: mechanika samochodowa łeba.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.