Dobry lekarz od hormonów

By Category :

Lekarz endokrynolog warszawa bemowo to specjalista, który para się szeroko pojętym układem dokrewnym, zaburzeniami hormonalnymi i wahaniami poziomu hormonów, które spowodowane są skazą poszczególnych narządów albo ich czasową dysfunkcją. W czasie badania endokrynolog określa między innymi przyczyny zaburzeń rozwojowych, które występują u dzieci. Należą do nich między innymi problemy ze wzrostem i osiąganiem dojrzałości płciowej.

Wspólnie z ginekologiem rozwiązuje także kłopoty ginekologiczno-położnicze, czyli te powiązane z zajściem w ciąże oraz jej prawidłowym przebiegiem. Częściowo leczy także choroby metaboliczne, które ukazują się i u dzieci i u osób dorosłych. Do endokrynologa mogą zgłosić się osoby, które mają problem z otyłością, wypadaniem włosów, nadmiernym owłosieniem lub trądzikiem. Najczęściej jest jednak tak, że dopiero lekarz innej specjalizacji, po wykluczeniu, że problem leży w jego kategorii, kieruje pacjenta do endokrynologa. W praktyce, gdy lekarz dietetyk mimo wprowadzenia diety, nie potrafi pomóc pacjentowi schudnąć, prosi o konsultację u endokrynologa. Do lekarza o tej specjalizacji może również kierować pediatra, o ile zauważy u dziecka niepokojące zaburzenia w rozwoju, np. niskorosłość. W Polsce na wizytę u endokrynologa w ramach opieki nfz czeka się kilkanaście miesięcy. W przypadku wielu pacjentów ich stan nie daje możliwość na taki długi czas oczekiwania na diagnozę, stąd też wielu pacjentów leczy własne problemy endokrynologiczne podczas prywatnych wizyt lekarskich, które kosztują około 200 złotych za jedno spotkanie z lekarzem. Na pierwszą wizytę do endokrynologa warto zabrać komplet swoich dotychczasowych wyników badań. Przed rejestracją warto dopytać, czy zrobić jakieś badania krwi, które zlecane są wszystkim osobom pacjentowi. To z pewnością pozwoli szybciej postawić trafną diagnozę. Wielu pacjentów korzysta z pomocy endokrynologa kompletne życie, kontrolując własne wyniki badań i dobierając nowe lekarstwa w razie potrzeby. Zwykle pacjenci mają wizyty co 3-4 miesiące.

Zobacz: lekarz endokrynolog warszawa bemowo.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.