Jak pozyskać nowych klientów

By Category :

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zwiększyć sprzedaż w firmie i uzyskać nowych klientów, wiedz że w pewnych przypadkach warto zatrudnić fachowców z zewnątrz. Call center, bo to o nich mowa, zajmują się skutecznym pozyskiwaniem leadów sprzedażowych. Pracują tam osoby, które specjalizują się w telefonicznej dystrybucji, więc nie jest dla nich żadnym kłopotem proponowanie nowych produktów lub usług przez telefon.

Telemarketing to wcale nie młoda forma dystrybucji, choćby w Polsce rozpowszechniła się nieco w późniejszym czasie niż w krajach zachodnich zauważając na to, że telefony nie były nas tak bardzo szybko powszechne, jak w tych państwach. Telemarketing to jedynie jedno z narzędzi marketingu bezpośredniego, które używa właśnie komunikację telefoniczną. Konsultanci wykonują połączenia wychodzące do klientów, których mają w swojej bazie i proponują im towary i usługi. Nierzadko także sprzedają klientom przy okazji, wtedy kiedy to klient zadzwonił w jakiejś sprawie. Dosprzedaż, zupełnie inaczej upselling, to jedna z popularnych form dystrybucji. Sprzedawanie klientom przy okazji rozmowy w innym temacie, w szczególności jeżeli już klient jest zadowolony z przebiegu rozmowy może być bardzo skuteczne. Pracownicy call center stosują różnorakie techniki dystrybucji. Często także uczestniczą w szkoleniach sprzedażowych, w czasie których pracują ze specjalistami i przez cały czas podnoszą własne kompetencje. Praca, którą wykonują osoby zatrudnione w call center bywa trudna i męcząca. Rozmowy przez telefon nierzadko są niezwykle trudne. Nierzadko klienci nie pragną rozmawiać i wyładowują swoje życiowe frustracje na pracowniku call center. Telemarketer to osoba, która uczy się, jak rozmawiać z trudnymi klientami i próbuje oddzielać emocje od pracy. Jego zadaniem jest pozyskiwać nowych klientów i zatrzymywać tych, którzy już związali się z firmą, a także zachęcać do zakupu kolejnych towarów, aby klient miał ich coraz więcej. Robi to tylko i wyłącznie poprzez telefoniczne kontaktowanie się z klientami. Rozmowy telefoniczne bywają różne, ale wielu sprzedawców odnosi duże sukcesy.

Źródło: telemarketing.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.