Kursy online dla nauczycieli-metodyk

By Category :

Tematy, na które przygotowywane są szkolenia dla pedagogów zmieniają się wraz z tym, jakie potrzeby edukacyjne stają przed szkolnictwem. To, że szkoła dostosowuje się do tego, jakie zmiany w ogóle zachodzą w sklepie nie jest niczym nowym. Dziś spore zagrożenie dla młodzieży stanowi cyberprzemoc.

Dlatego też ważne jest, ażeby organizować kursy dla nauczycieli online i nauczyć ich, w jaki sposób reagować na tego typu kłopoty w środowisku szkolnym. Obok cyberprzemocy istotnym zagrożeniem dla uczniów w dzisiejszej szkole jest cyberuzależnienie. Problem zaczyna dotyczyć coraz młodszych dzieci. Zdarza się, że już w pierwszej klasie uczniowie uzależnieni są od gier komputerowych, które są dostępne w telefonach komórkowych. Obecnie prawie każdy uczeń ma własny telefon, więc nietrudno o to, by uzależnić się od gier, które są tak łatwo dostępne. O ile nauczyciele widzą pierwsze symptomy takiego zagrożenia, mogą poprawnie zareagować i pomóc młodym ludziom wyjść z groźnego dla nich nałogu. Szkoła musi tutaj współpracować z rodzicami, ale ważne jest, by nauczyciele wiedzieli, jak podjąć temat, by w rzeczywistości udało się rozwiązać problem ucznia. Zagrożenie ze strony komputera i internetu nasila się dlatego, że coraz młodsze osoby stają się zależne. Jeżeli szkolenia dla nauczycieli on-line będą odbywać się regularnie, nauczyciele będą wyposażeni w odpowiednie narzędzia, które pozwolą im uchronić uczniów od szkodliwego nałogu. Młodzi ludzie muszą mieć świadomość, że internet, czy w ogóle technologia informatyczna to ogromne dobrodziejstwo. Dzięki dostępowi do internetu można uczyć się on-line, skorzystać z wiedzy dostępnej w sieci. Powinno się natomiast mieć świadomość tego, że uzależnienie od mediów społecznościowych i gier jest bardzo groźne. Prawdą jest, że praca na lekcji wychowawczej lub spotkaniu pedagoga z uczniami w szkole musi nadążać za pojawiającymi się myślami uczniów. Na dziś zagrożeniem jest dla nich to, że doświadczają przemocy przez internet oraz to, że są od niego tak bardzo uzależnieni.

Sprawdź tutaj: kursy dla nauczycieli online.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.