Zioła na balkonie

By Category :

Świeże zioła w kuchni nie tylko i wyłącznie będą bardzo dobrze wyglądać, bo ożywią nieco przestrzeń, ale również przydają się do przygotowania wielu pobudzających ciekawość potraw. Niektórzy są zdania, że zioła kupowane w torebkach – suszone – rówkiepsko podbijają smak potraw. Tymczasem danie przygotowane ze świeżych ziół smakuje przeciwnie niż to, w którym dodatek stanowią zioła suszone.

Tak rzeczywiście widać to najlepiej po zupie. Zioła suszone, dodane w nadmiarze mogą zepsuć smak zupy jarzynowej, czy rosołu. A świeży lubczyk w doniczce może sprawić, że rosół będzie smakować wybornie. Niewielu ludzi wie, jak bardzo to zioło koryguje smak rosołu. Szczególnie wtedy, gdy ktoś przygotowuje tylko wywar warzywny, ponieważ nie jada mięsa. Zioła doniczkowe są bardzo proste w uprawie. Nie mają specjalnych wymogów glebowych. Wystarczy posadzić je w zwykłej ziemi kwiatowej. Zioła można hodować od nasionka, niemniej jednak wtedy powinno się wiele poczekać zanim będą nadawać się do spożycia. Można też kupić gotowe sadzonki i to je hodować na parapecie w kuchni albo balkonie. Zioła wymagają stanowiska, które jest słoneczne, ale nie lubią mocnego słońca, które może przypalić drobne listki. Z tego powodu do hodowli ziół najbardziej bardzo dobry będzie parapet od strony wschodniej. Poranne słońce będzie najlepsze, bo nie jest zbyt mocne. Dzięki temu bazylia w doniczce będzie mogła spokojnie rosnąć i wypuszczać kolejne pędy. Warto zająć się hodowlą tych ziół, których na pewno będzie się w ogrodzie używać. Jeżeli już ktoś nie lubi kolendry, czy mięty, niech ich nie kupuje. Sadzonki należy regularnie podcinać, to wtedy najlepiej się rozwijają i puszczają kolejne listki. Zioła doniczkowe nie potrzebują nawozów. Trzeba je podlewać wodą z kranu. Doniczki, w których się je trzyma nie muszą być bardzo duże. Ziół nie trzeba również przesadzać każdej wiosny, ponieważ ich korzenie nie są bardzo długie i grube. Część ziół odporna jest na niskie temperatury, ale większość nie przetrwałaby zimy na balkonie, dlatego gdy noce robią się chłodne należy trzymać je w domu na parapecie.

Źródło: zioła doniczkowe.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.