Rozsada ziół

By Category :

Brak ogrodu czy działki wcale nie powoduje, że musimy zrezygnować z własnoręcznej uprawy roślin przydatnych w kuchni. Można je uprawiać nawet na balkonie czy tarasie w bloku i co ważne, nie wymagają one od nas dużego zaangażowania ani też dużych nakładów czasu czy pieniędzy. Osoby początkujące powinny spróbować uprawy z gotowej rozsady, a wówczas pominą stopień przygotowywania sadzonek, który jest natomiast bardzo czasochłonny.

Nie każdy ma warunki, żeby przygotować sadzonki, bo powinno się mieć stosownie bardzo dużo światła i miejsca, a także właściwą temperaturę. Dużo lepiej korzystać z gotowych sadzonek, które urosły już w idealnych warunkach. Przykładem może być tutaj oregano świeże zioła doniczkowe, które są sprzedawane w niewielkich doniczkach. Taką roślinę po przyniesieniu do domu powinno się przesadzić do większej doniczki i dać jej odpowiednie podłoże warzywne lub ziołowe oraz solidnie podlać, a po jakimś czasie mocno się rozrośnie. Szałwia w doniczce bio również może być uprawiana właśnie w ten sam sposób. O ile pragniemy, żeby nasze zioła doniczkowe rosły zdrowo i wspaniale, to warto je przycinać albo uszczykiwać, a wówczas będą się rozkrzewiały i staną się bardzo gęste i atrakcyjne. Zioła uprawia się relatywnie łatwo, trzeba tylko znać kilka podstaw, takich jak wyselekcjonowanie właściwego podłoża, odpowiednie podlewanie czy prawidłowe miejsce o intensywnym nasłonecznieniu. Jeżeli już spełnimy te warunki, to już w ciągu kilku tygodni doczekamy się własnych fantastycznych ziół, które będą stanowić nie tylko i wyłącznie świetną dekorację, ale również świetny dodatek do potraw. Wiosną, kiedy jeszcze nie ma ziół i nowalijek warto postawić na mikroliście, czyli niezbyt duże listki różnych warzyw, które można spożywać we własnym zakresie, na kanapce lub w formie sałatki. Takie liście są całe witamin i składników mineralnych, które dostarczają naszemu organizmowi energii, co więcej małe listki są smaczne. Kiedy zacznie się sezon, nawet na balkonie czy tarasie można uprawiać mini marchewki czy pomidorki koktajlowe, które będą stanowiły doskonały dodatek do wielu potraw w naszej kuchni.

Źródło informacji: oregano w doniczce.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.