Prędkość internetu – test

By Category :

Szybkość internetu nie zawsze umożliwia nam np na płynne oglądanie filmu czy granie w gry sieciowe. O ile pragniemy sprawdzić, jaką szybkość ma internet, to możemy korzystać z dostępnego za darmo w sieci narzędzia speed test. Jest to bardzo prosty w obsłudze test służący do określenia parametrów łącza internetowego, który możemy wytworzyć w każdej chwili, ponieważ jego wykonanie jest nie tylko i wyłącznie łatwe, ale też bardzo szybkie.

Pamiętajmy natomiast o tym, aby korzystać z testów, które podają wiarygodne wyniki, a więc są oparte na przyszłościowych technologiach.
Szybkość internetu – co trzeba wiedzieć na temat testu?
Należy rozpocząć od tego, że test szybkości internetu pozwala nam sprawdzić jakość łącza internetowego. Testy służące do sprawdzenia szybkości internetu podają trzy parametry łącza, a mianowicie szybkość wysyłania, szybkość pobierania, jak też wartość opóźnienia, a więc parametr ping, który określany jest w ms. Warto dodać jednak o tym, że taki test powinien być wykonywany z zachowaniem wszystkich głównych zasad, a więc w głównej mierze podczas wykonywania testu prędkości Internetu nie musimy korzystać z sieci, a więc np robić zakupów w sieci, oglądać seriali czy słuchać muzyki za pomocą sieci. A dodatkowo, zalecane jest, ażeby szczegółowo wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, ponieważ testowanie szybkości internetu polega na przesyłaniu plików. Kolejna znacząca kwestia tyczy się tego, ażeby zrestartować urządzenia tj. router a także modem. Jeżeli już będziemy przestrzegać tych kilku priorytetowych zasad, to ze stuprocentową pewnością uzyskamy wiarygodny wynik szybkości łącza internetowego, które pozwoli nam na przykład zweryfikować, czy dostawca internetowy wywiązuje się ze swoich zobowiązań dotyczących jakości łącza internetowego. Warto dodać również o tym, że test prędkości musimy wykonywać o różnych porach, ażeby sprawdzić, jak wygląda jakość łącza na przykład w godzinach popołudniowych, a jak przykładowo w godzinach nocnych. Warto również sprawdzić szybkość Internetu w weekend, gdzie obciążenie sieci jest zazwyczaj bardzo duże. W związku z tym, że wykonanie testu zajmuje rzeczywiście chwilę, możemy taki test wykonać w pracy, w szkole czy w domu, by sprawdzić szybkość łącza internetowego.

Sprawdź tutaj: test prędkości internetu.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.