Regały półkowe – zastosowanie

By Category :

Głównym wyposażeniem każdego magazynu, hali, zakładu produkcyjnego czy sklepu jest wydajny system magazynowania towaru. Takie systemy często mają charakter uniwersalny a także modułowy, a zatem składają się z różnorakich elementów, przykładowo takich jak regały wspornikowe. Jest to taki rodzaj regałów, który odznacza się solidną a także bezpieczną konstrukcją, jak też sporym udźwigiem, dlatego przeznaczony jest głównie do przechowywania towarów ciężkich, jak też o niestandardowych gabarytach.

Co interesujące, regał wspornikowy umożliwia na magazynowanie towaru z jednej strony albo z dwóch stron, w zależności od danej przestrzeni magazynowej czy zwyczajnie potrzeb w firmie.
Systemy magazynowania – na co zwrócić uwagę?
W ofercie producentów a także dostawców znajdziemy różnego rodzaju systemy magazynowania, które dostosowane są w sposób optymalny do potrzeb danej firmy, jak także dostępnej przestrzeni magazynowej. Warto pamiętać o tym, że wybierając regały magazynowe, na przykład tj. regały półkowe, musimy przede wszystkim sprawdzić parametry techniczne danego produktu, a więc na przykład to, z jakich materiałów zostały zrobione. Meble magazynowe, tj. regały czy półki, przede wszystkim powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane w głównej mierze przez ciężkie urządzenia, na przykład takie jak wózki widłowe. Co za tym idzie, regały magazynowe powinny być wykonywane wyłącznie z mocnych a także trwałych materiałów, np takich jak stal. W dodatku, metalowe profile powinny być galwanizowane oraz malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak obicia czy przetarcia, niemniej jednak też przed korozją oraz działaniem niekorzystnych czynników, w głównej mierze takich jak wilgoć czy substancje chemiczne. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi właściwościami użytkowymi, w głównej mierze tj. regały paletowe, które przeznaczone są do przechowywania towaru na paletach. Ten rodzaj regałów cechuje się dużym udźwigiem, jak także rozwiązaniami, które umożliwiają łatwy dostęp do towarów za pomocą wózków widłowych. Są to też konstrukcje modułowe, które pozwalają na szybką obieg uszkodzonych elementów.

Dodatkowe informacje: regały wspornikowe.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.