Pomiary akustyczne w budownictwie

By Category :

Pomiary akustyczne to badania, których misją jest dostarczenie informacji o tym, jak bardzo duże jest natężenie dźwięków oraz jaki jest sposób ich rozchodzenia się po danym pomieszczeniu. Wytwarza się je czasem dla bezpieczeństwa ludzi i przyrody, na przykład. wówczas gdy w okolicy powstała albo ma powstać droga, należy sprawdzić sposób rozchodzenia się hałasu i jego wpływ na otoczenie.

Jeśli hałas jest zbyt duży, przeszkadza ludziom, płoszy zwierzęta, stawia się ekrany akustyczne. Czasem wykonuje się je również po to, by dobrze rozmieścić sprzęt nagłaśniający, przykładowo. w salach koncertowych lub przed koncertami, które przygotowywane są w plenerze. Na dziś w budownictwie oprócz tego że projektuje się pomiary elektrycznie, robi się właśnie również badania dotyczące przepuszczalności dźwięków. Producenci okien i drzwi na prawdę bardzo często w swoich ofertach reklamowych chwalą się tym, że ich produkty dobrze wygłuszają dźwięki z otoczenia. Klienci oczywiście chwalą takie rozwiązania, zatem szybciej zdecydują się kupić produkty, które są dźwiękoszczelne albo przynajmniej w jakimś znacznym stopniu będą tłumić dźwięki, które przedostają się z otoczenia. Pomiary akustyczne wykonuje się także w niektórych zakładach pracy. Tu z kolei wymagają tego przepisy BHP. O ile okaże się, że w przypadku danego stanowiska pracy natężenie hałasu zbyt mocno obciąża słuch, pracownicy muszą nosić słuchawki wygłuszające lub zatyczki do uszu. Dodatkowo w ramach badań okresowych mają także badany słuch. Do wykonywania rozmaite pomiarów, szczególnie elektrycznych i w szczególności w ustaleniach laboratoryjnych służą zasilacze laboratoryjne. To urządzenia, które służy do wykonywania napraw, a po nich zasilania urządzeń o konkretnej mocy. Mają zmienną moc przez co można dzięki nim sprawdzać jak zachowuje się dane urządzenie, gdy tam moc jest zmniejszana albo zwiększana. Tradycyjny zasilacz, przykładowo. taki wykorzystywany w komputerze nie ma takich sposobów. Ma wyłącznie dostarczać prąd do w zasadzie wszystkich podzespołów, które wchodzą w skład zestawu komputerowego.

Źródło: pomiary akustyczne.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.