Kostka brukowa – jak ją wyczyścić?

By Category :

Umyta kostka brukowa

Podłoże wyłożone kostką brukową wygląda bardzo estetycznie i głównie jest odpowiednio utwardzone, zatem można po nim jeździć wręcz ciężkimi sprzętami. Po drugie na takim podłożu nie kurzy się tak bardzo, jak na piasku, ponadto taka aranżacja wygląda bardzo atrakcyjnie. Na nieszczęście kostka brukowa ulega częstemu zabrudzeniu.

Czyszczenie kostki brukowej i jej mycie ma na celu przywrócenie kostce pierwotnego stanu – śmieci to najmniejszy problem. Największy problem stanowią chwasty, które wyrastają między kostką, a zwłaszcza te skomplikowane do usunięcia, jak perz czy trawa. Takie chwasty trzeba systematycznie usuwać, najlepiej raz do roku, ażeby nie mnożyły się i nie niszczyły kostki. Po usunięciu takich chwastów i wszystkich zabrudzeń często tworzy się mycie kostki brukowej. Kostkę myje się specjalnymi preparatami, które mają na celu rozpuszczenie wszystkich zabrudzeń tak z dokładnością, jak nie są tego w stanie zrobić preparaty ogólnodostępne. Po takim zabiegu kostka wygląda tak, jak nowa. Warunkiem jest oczywiście wyłącznie sytuacja, kiedy kostka nie została rozepchnięta przez gałęzie lub korzenie drzew i krzewów. Żeby się tak nie stało, należy o nią systematycznie dbać. Latem dbałość ogranicza się do czyszczenia i mycia. Natomiast zimą wykorzystuje się odśnieżanie chodników i kostki brukowej w współzależności od miejsca i powierzchni, można to wykonywać ręcznie lub specjalnymi odśnieżarkami. Ręczne odśnieżanie ma miejsce głównie w przypadku wąskich chodników i co więcej na krótkich chodnikach. W przypadku większych powierzchni takie działania są realizowane za pomocą profesjonalnych odśnieżarek, dużych pługów i spycharek, które mogą sobie poradzić z dużymi ilościami śniegu. Położenie kostki nie kończy dbałości o określony teren. Żeby to wykończenie terenu sprawdzało się przez dłuższy czas i wyglądało dobrze, o kostkę powinno się dbać. Można to robić we własnym zakresie albo wynająć do tego specjalistyczną firmę, która raz w roku bądź dwa razy w roku przyjedzie na miejsce i zajmie się kostką.
Źródło informacji: sprzątanie magazynów łódź.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.