Idealna podłoga

By Category :

Ogrzewana podłoga z drewna

Posiadanie ogrzewanej podłogi lubią wszyscy użytkownicy. Należy się jednakże zastanowić nad materiałem na podłogę, która będzie ogrzewana. Wielu specjalistów twierdzi, że najlepiej wybrać materiał o wysokim współczynniku ciepła, czyli ceramikę lub kamień.

Twórcy tej teorii uzasadniają ją dość mętnie tym, że taka posadzka pozwala ułożenie cienkich kabli albo mat grzewczych już w warstwie kleju. Czyli droga ciepła będzie zdecydowanie bardziej krótka od tej, którą musiałoby przejść, gdyby źródło ( kabel, mata) znajdowało się niżej, w podkładzie.
W gruncie rzeczy, chodzi natomiast o to, że podłogi na ogrzewanie podłogowe wymagają dużej wiedzy i wprawy wykonawcy.
Drewno, de facto, nie jest na prawdę dobrym przewodnikiem ciepła, dlatego utworzona z niego posadzka powinna mieć maksymalnie 1,5 cm grubości. Grubsza posadzka podniesie koszty ogrzewania i obniży wilgotność powietrza. Niska wilgotność może doprowadzić do powstania szczelin w naszej podłodze.
Należy też odrzucić takie gatunki drewna, które posiadają wysoki współczynnik skurczu, czyli zmieniają wymiary. Pod wpływem zmian temperatury albo wilgotności pracuje np buk. Trzeba zatem go usunąć. Analogicznie rzecz się ma z jesionem, który wprawdzie mniej zmienia swoje wymiary, niemniej jednak natomiast prędzej czy później też może popękać. Jeśli ktoś nie umie stabilizować tego i innych rodzajów drewna. Bo cały problem polega na umiejętnościach wykonawcy.
Bardzo istotny jest gatunek drewna, ale równie istotna jest budowa drewnianych elementów. Lite drewno należy poprawnie przygotować, na prawdę istotna jest stabilizacja albo dosłownie wstawianie metalowych wzmocnień. Łatwiejsze w założeniu są drewna warstwowe. Najlepiej sprawdzi się tutaj deska trójwarstwowa.
Podłogi lakierowane wyglądają najlepiej, chociaż tutaj także trzeba mieć bardzo duże umiejętności i wiedzę, bo lakier pod wpływem ciepła pęka. Rzecz jasna, nie u wszystkich, bo sporo zależy od specjalisty, który kreuje tę pracę.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.