Zasady korzystania z faktoringu

By Category :

Faktoring dla firm to doskonałe rozwiązanie, które pozwala zachować płynność finansową. W wielu firmach jest tak, że płatność za fakturę nie następuje w tym samym momencie. Terminy płatności bywają wydłużone do dosłownie 60 dni.

To wszystko powoduje, że wystawca faktury po zrealizowaniu usługi przez 60 dni nie ma pieniędzy. Jeśli jego kapitał jest niski, musi posiłkować się kredytami albo ma problem z opłaceniem ZUS, czy wypłatą zarobków. Wtedy z pomocą przychodzi właśnie faktoring. Ażeby z niego korzystać nie należy posiadać długiej historii firmy, nikt nie testuje też, czy w firmie są jakieś zaległości. Najważniejszą pozytywną właściwością tego rozwiązania jest to, że faktoring firmy można otrzymać o sporo łatwiej i taniej niż kredyt obrotowy dla firm, który może pełnić podobną funkcję. Jeśli zastanawia cię ten mechanizm i pytasz faktoring co to, sprawdź, czy twoja firma też może skorzystać z tego sposobu finansowania. To łatwy i całkowicie legalny sposób na to, by twoje przedsiębiorstwo zachowało płynność finansową. Po wystawieniu faktury powinno się przesłać ją do firmy faktoringowej, ta w ciągu 7 dni przeleje na twoje konto wartość tej faktury zupełnie lub części (w zależności od tego, jaką umowę sporządzicie). Firma faktoringowa pobiera prowizję za świadczoną usługę i wynosi ona mniej więcej 2-3% wartośći faktury. To znacznie mniej niż kredyt obrotowy i inne produkty bankowe. Przy okazji formalności dla przedsiębiorców, którzy chcą korzystać z faktoringu są o sporo niższe niż te, które trzeba spełnić w banku. Firma faktoringowa nie sprawdza historii kredytowej nie wymaga również, by firma była prowadzona przez dłuższy czas. Dla banku wiarygodnym okresem są 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej. Z usług firmy faktoringowej można skorzystać już pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Każdy może również wybrać cichy faktoring online. W tej sytuacji kontrahent nie jest informowany o przeniesieniu faktury na firmę faktoringową i nie wie, że to jej będzie spłacać zadłużenie. Firma faktoringowa nie kontaktuje się z nim w żaden sposób.

Polecam: faktoring właściwy.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.