Samochód zastępczy z OC sprawcy

By Category :

Według obowiązujących przepisów w Polsce, jako ofiara wypadku samochodowego macie prawo do auta zastępczego. Jeżeli już na skutek wypadku wasze auto znajduje się aktualnie w naprawie lub zostało całkowicie zniszczone, to macie prawo do skorzystania z auta zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. Jeśli kilka lat temu właściwie każde auto z OC należy było z dużą uwagą uargumentować, by pozyskać je za darmo.

W tej chwili uważa się, że samochód osobowy stał się priorytetowym elementem codziennego funkcjonowania każdego z nas. Możecie zatem bez problemu w tej samej chwili ubiegać się o auto zastępcze, które wam posłuży przez kilka następnych dni albo tygodni. Bez wątpienia w sytuacji wynajmowania auta zastępczego na OC kierowcy obowiązuje kilka zasadniczych zasad. O ile wasze auto nadaje się do kasacji, to waszym koniecznością jest jak najszybsze kupienie nowego pojazdu. W takim przypadku samochodu zastępcze przysługują wyłącznie na kilka pierwszych dni po wypadku.
W sytuacji długotrwałej naprawy samochodu osobowego w warsztacie, na cały okres jej trwania przysługuje wam auto zastępcze z OC sprawcy. Będziecie jednakże musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające tak długi okres naprawy waszego auta osobowego. Wypożyczony samochód z OC sprawcy będziecie musieli przekazać z powrotem do wypożyczalni jeszcze tego samego dnia, w którym odbierzecie własne auto. Pamiętajmy o tym zapisie, gdyż za właściwie każdy dzień zwłoki będziecie płacili z własnej kieszeni. Podstawowym misją każdego zakładu ubezpieczeń jest sprawienie, abyście odzyskali wszystko, co utraciliście w chwili wypadku. Zabronione są zatem wszelkie próby wzbogacenia się. Warto zatem z dokładnością przestrzegać terminu zwrotu samochodu zastępczego, abyście nie musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. Bez wątpienia powinniście też skorzystać z tego rozwiązania według przysługującego dla was prawa. Na pewno ułatwi to wam codzienne funkcjonowanie , a dodatkowo umożliwi o wiele szybciej wrócić do prowadzenia zwyczajnego życia, które mieliście przed wypadkiem samochodowym.
Zobacz: wynajem samochodów siedlce.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.