Kancelaria prawna – prowadzenie spraw kredytów frankowych

By Category :

W sytuacji posiadania kredytu we franku szwajcarskim, z całą pewnością warto korzystać z pomocy doświadczonych prawników, którzy specjalizują się w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Warto być świadomym o tym, że kredyt frankowy, który w znacznej części przypadków był obciążony wadami prawnymi może być zaskarżony do sądu. Jednak konieczna nam będzie fachowa pomoc prawnika, który zajmie się sprawą w sposób kompleksowy.

W praktyce znaczy to, że rozpocznie swoją pracę od szczegółowego prześledzenia wszystkich zapisów zawartych w umowie z bankami. Jeżeli w takiej umowie będą znajdowały się klauzule niedozwolone, to będzie to podstawa do tego, by skierować pozew do sądu i ubiegać się o uznanie roszczeń. Warto wspomnieć o tym, że w ostatnich latach coraz więcej sądów orzeka na korzyść się kredytobiorców, którzy posiadają postanowienie finansowe w postaci kredytów frankowych.
Pomoc dla frankowiczów – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że kredyt frankowy to uwarunkowanie finansowe, które wielu kredytobiorcom nastręcza dużych problemów. Powiązane jest to ze wzrostem miesięcznych rat, a to przekłada się też na całkowity wzrost salda zadłużenia, które bardzo często przekracza wysokość zaciągniętego zobowiązania. W takim wypadku warto pamiętać o tym, że mamy duże pole manewru, ponieważ możemy korzystać z pomocy kancelarii prawnych, które oferują pomoc w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Trzeba podkreślić, że banki udzielając kredytów frankowych coraz częściej dopuszczały się niedozwolonych praktyk, które dotyczyły między innymi braku rzetelnej informacji dotyczącej ryzyka. Powiązane to było przede wszystkim z niestabilną walutą franka szwajcarskiego, a to przekładało się właśnie na wzrost miesięcznych rat oraz zadłużenia. Dlatego też kredyty frankowe kancelaria udzielają pomocy frankowiczom. Taka pomoc to między innymi skierowanie wniosku do banku o uznanie roszczeń. Banki jednak dają odmowną odpowiedź w takiej sytuacji, a wówczas jedynym rozstrzygnięciem jest skierowanie sprawy do sądu. W sytuacji sprawy frankowej ważne jest nie tylko skompletowanie niezbędnych dokumentów wymaganych przez sąd, ale również uzasadnienie okoliczności, które przyczyniły się do tego, że kredytobiorca nie został rzetelnie poinformowany.

Zobacz więcej: kredyt frankowy kancelaria Wrocław.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.