Frankowicze – gdzie szukać pomocy?

By Category :

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają problemy ze spłatami, co powiązane jest między innymi z rosnącym kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Warto dodać o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom dokładnie sprecyzowane rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Warto mieć na uwadze również o tym, że instytucje bankowe bardzo często stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną podstawę do tego, by taką umowę nawet unieważnić.

O ile więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, musimy poszukać fachowej pomocy prawnej.
Pomoc w przypadku kredytów frankowych – co należy mieć świadomość tego?
Zdecydowanie w sytuacjach skomplikowanych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto skorzystać z fachowej pomocy adwokata. Warto dodać o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, niemniej jednak również wykonują czynności przedsądowe, jak także reprezentują klienta przed sądami czy np w sporach z bankami. Powinno się tutaj zaznaczyć, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę często zawierały wady prawne, które powiązane są w głównej mierze z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z bardzo dużym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, mimo to banki coraz częściej tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a więc wprowadzały ich w błąd. Przy tym niedostatecznie rzetelnie informowały też o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, ale też ze wzrostem całego salda pożyczki. Stąd też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem albo też odfrankowiony. Na nieszczęście banki coraz częściej unikają odpowiedzialności, dlatego trzeba sprawę skierować do sądu, by tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji na 100 procent przyda nam się pomoc doświadczonego prawnika.

Zobacz również: pomoc frankowiczom Legnica.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.