Pest control-kiedy wymagane

By Category :

Każda firma, na terenie której powstaje albo przechowywana jest żywność, powinna posiadać precyzyjnie opracowane systemy ochrony przed szkodnikami. Zwykle firmy nie wykonują takich szczegółowych analiz własną pracą. Można do tego wynająć zewnętrzny podmiot specjalizujący się w deratyzacji i przeciwdziałaniu zagnieżdżania się szkodników.

Szkodniki mogą pojawić się na terenie zakładu poprawnie o każdej porze roku. Choć najwięcej obserwuje się ich jesienią, gdy poszukują ciepłego miejsca na przetrwanie zimy. Jeżeli w dodatku wyczują, że jest w nim dostępne pożywienie, będą chciały przedostać się na jego teren. Ażeby przeciwdziałać zagnieżdżaniu się myszy i szczurów albo robactwa, czy ptaków, należy wykonać solidne zabezpieczenia: siatki, odpowiednie drzwi, czasami pułapki ultradźwiękowe. Wcześniej potrzebny jest audyt, na podstawie którego będzie wiadomo, jakie zagrożenie może się pojawić i jakie są słabe punkty terenu, gdzie szkodniki mogą się zagnieździć: czy w pobliżu są zabudowania, czy las, czy okna mają siatki i są wyłącznie uchylane, w jaki sposób otwierane są drzwi magazynów. To wszystko będzie wpływać na to, jakie zabezpieczenia powinny zostać zastosowane. Kiedy firma przeprowadziła audyt, a potem zastosowała odpowiednie pułapki i zabezpieczenia, konieczne są cykliczne kontrole. W firmie powinien być wydzielony dział, który będzie zajmować się tym, czy pracownicy zatrudnieni w firmie przestrzegają procedur, czyli przykładowo. czy drzwi magazynowe są w każdej sytuacji zamknięte, gdy jest to niezbędne, czy towar w magazynie jest poukładany tak, że się nie rozsypuje, czy zachowany jest bardzo dobry porządek. Bałagan, rozsypana mąka, czy ziarna będą powodować, że na terenie magazynu szkodniki pojawią się znacznie szybciej. Jeżeli już wszyscy będą przestrzegać procedur, które zostały przedtem zawarte, to ryzyko, że szkodniki się pojawią jest minimalne. Poza tym regularny monitoring pozwoli usunąć potencjalne zagrożenie szybko, co pozwoli uniknąć dużych szkód. Właściwie każdy naruszony przez szkodniki towar należy bowiem wyrzucić.

Warto sprawdzić: systemy ochrony przed szkodnikami.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.