Najlepsze drewno do kominka

By Category :

By wybrać najlepsze drewno opałowe do swoich potrzeb, ważne jest przeanalizowanie różnorakich rodzajów i sposobu ich spalania. Możesz odnaleźć drewno opałowe w większości sklepów lub możesz sprawdzić w lokalnym lesie, czy mają jakieś resztki drewna, które chcieliby sprzedać.

Istnieje wiele różnych rodzajów drewna opałowego i może być nieprosto zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Generalnie, drewno, które pali się najdłużej, będzie najskuteczniejsze w spalaniu. Jest jednak kilka innych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze drewna opałowego. Np niektóre rodzaje drewna palą się powoli, o ile są mokre albo wilgotne; inne mogą zacząć łatwiej, niemniej jednak w końcu staną się trudniejsze do zapalenia ze względu na ich gęste węzły. Prócz tego upewnij się, że wiesz, ile drewna opałowego może pomieścić Twój kominek, zanim zakupisz jakiekolwiek polana!

Istnieją różnorakie rodzaje drewna opałowego, z których możesz wybierać w zależności od rodzaju ognia, który chcesz wykonać. Każdy rodzaj drewna opałowego ma własne unikatowe właściwości, dzięki czemu jest optymalny do spalania.

Np twarde drewno, tj. dąb albo klon, pali się bardzo wolno i pozostawia głęboki osad na kominie. Dzięki temu jest na prawdę często używany do kominków i palenisk. Ten rodzaj drewna opałowego najlepiej nadaje się do budowy ognia o niskiej intensywności.

Z drugiej strony sosna jest drewnem iglastym i bardzo szybko się pali. Nie pozostawia śladów, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania w kominkach i paleniskach. Sosna też pali się goręcej, dzięki czemu nie gorzej nadaje się do gotowania.

Jodła pali się najdłużej i najlepiej nadaje się do rozpalenia ognia o wielkiej intensywności w kominku albo w ognisku. Jodła pozostawia również najmniej resztek, zatem jest odpowiednim wyborem dla tych, którzy pragną posiadać czysty kominek lub ognisko każdorazowo, gdy z niego korzystają.
Sprawdź również informacje na stronie: które drewno kominkowe pali się najdłużej.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.