Skuteczna rekuperacja

By Category :

Odzysk ciepła z wentylacji nie jest nowym rozstrzygnięciem, już od kilku lat popularnie się dostosuję i efekty są w rzeczywistości dobre. Rekuperacja Brzeziny jest już specyfikacją w nowych domach energooszczędnych i pasywnych, niemniej jednak coraz częściej ta instalacja jest domontowywana również do starszych domów, w których chcemy posiadać sposobność ograniczenia wydatków na ogrzewanie. Bez względu na to, jaki rodzaj ogrzewania mamy w domu, możemy posiadać w nim także rekuperację.

Rekuperacja odzyskuje ciepło z powietrza wyprowadzonego w budynku w procesie jego wentylowania. W sytuacji standardowej grawitacyjnej wentylacji ciepło ucieka na zewnątrz z powietrzem, które się z pomieszczenia wydostaje. Kiedy jednakże mamy rekuperację, to możemy to ciepło oszczędzać. Strata ciepła przez wentylację wynosi nawet 15%, a w pewnych przypadkach jeszcze więcej. O ile mamy rekuperację, to ograniczamy te straty omal do zera. Rekuperacja Brzeziny kosztuje nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy zł, ale w dłuższej perspektywie czasu wydatek na nią jest i tak opłacalny, dlatego że pozwala nam ona znaczne polepszenie komfortu termicznego w domu. Możemy mieć bardzo dobrze wentylowany dom, w którym będzie świeże powietrze, a równocześnie nie powinniśmy się obawiać dużych wydatków na energię cieplną bez względu na to, jaki mamy piec i czy jest to na przykład piec na węgiel, na ekogroszek, czy również pompa ciepła. W każdym z owych przypadków rekuperacja Brzeziny pozwala zanotować duże oszczędności. Montaż rekuperacji powinny wykonać specjalistyczne firmy. Technologia ta jest dość skomplikowana, więc bez wiedzy i doświadczenia nie ma się co za to brać, bo tylko uszkodzimy budynek bez osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. O ile pragniemy, żeby straty energii cieplnej były jak najmniejsze, to rekuperacja powinna działać przez cały czas, również latem, kiedy budynek będzie się sam nagrzewał od słońca. Wtedy również możemy go wentylować i odzyskiwać część ciepła, kiedy są np. chłodniejsze dni lub odzyskiwać ciepło zimą, zanim jeszcze nie rozpalimy w piecu.

Więcej informacji na stronie: rekuperacja Brzeziny.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.