Najlepsze rozwiązania izolacyjne – pianobeton

By Category :

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad konkretnymi różnicami, które wynikają z wykorzystania różnorakich materiałów do tych samych prac? Mowa tutaj chociażby o wylewkach, posadzkach, ale też i wykonywaniu izolacji cieplnej w rozmaite budynkach. Jeśli nie, to szkoda, ponieważ zastosowanie lepszych materiałów może w ogromnym stopniu wpłynąć zarówno na koszty zaprojektowania danych robót, czas stworzenia, a dosłownie koszta związane z dalszą eksploatacją. Przykładem może być tutaj zastosowany materiał pianobeton, który coraz częściej zdobywa uznanie klientów.

Własną coraz większą popularność zawdzięcza on unikalnym cechom, które powodują, że jest to znacznie lepszy materiał do wielu robót, aniżeli klasyczny beton. Charakteryzuje się on odpowiednimi właściwościami izolacyjnymi, a do tego niski ciężar do 400 kg / m3. Może się wydawać, że dosłownie tani, lecz bardzo dobry pianobeton z całą pewnością przyczyni się do oszczędności czasu, a głównie pieniędzy w trakcie wykonywania remontu naszego mieszkania, domu, biura czy również innego pomieszczenia. Warto podkreślić, że oszczędność czasu podczas wykonywania izolacji z wykorzystaniem pianobetonu jest olbrzymia. Średni czas wykonania pianobetonu od czasu rozpoczęcia pompowania to tylko i tylko niecałe 2 godziny. Tego rodzaju wyliczenia oparte zostały na zrealizowaniu izolacji w średniej wielkości domu, a więc mniej więcej 150 m2. Może się wydawać, że to odpowiedni wynik pod względem czasu. Dokładnie tak samo sytuacja wygląda, gdy zdecydujemy się na świetny styrobeton. Tutaj czas jest jednakowy, jednakże trzeba pamiętać o tym, że powinno się przygotować go na budowie. O tym fakcie zapomina wiele początkujących osób, które nie nieduży do tej pory styczności jeszcze ze styrobetonem. Natomiast jego zalety są równie dobre, jak zalety pianobetonu. Jednak odpowiedni, a wręcz i tani styrobeton charakteryzuje się tym, że poza dobrej izolacji cieplnej, posiada on również niesamowitą izolację akustyczną. Jeżeli już więc zależy nam na jak największej izolacji akustycznej, to styrobeton wydaje się z całą pewnością jednym z najlepszych rozwiązań w tym celu. Oczywiście tego typu rozwiązania z betonu są z całą pewnością bardziej zalecane w większości przypadków, aniżeli normalny i klasyczny beton. Warto zaznaczyć, że taki styrobeton potrafi być dosłownie aż kilkakrotnie lżejszy, aniżeli standardowy beton.
Zobacz także: wylewki anhydrytowe wrocław.

Author :

Nasz blog internetowy zawiera bogaty zbiór najciekawszych artykułów dostępnych w sieci. To rewelacyjna strona zarówno z wartościowymi poradami, ciekawostkami jak i aktualnościami. Zapraszam do wnikliwej lektury.

Sprawdź poniższe kategorie jeśli chcesz wyszukać wpisy w tematyce która Ciebie interesuje. Znajdziesz tutaj ponad 20 kategorii tematycznych z wpisami które najlepiej im odpowiadają.