Jak oszczędzać pieniądze odpowiednio prowadząc finanse

By Category :

Finanse to na prawdę często temat traktowany po macoszemu. Kończymy studia, idziemy na etat i co kilka lat cieszymy się z jakiejś podwyżki. Zawsze jednak jest za mało pieniędzy.

U jednych (o zgrozo!) brakuje na jedzenie, innym na nowy samochód, Jak zatem zadbać o swoje finanse? Najpierw trzeba nauczyć się oszczędzać pieniądze, ponieważ wyższe zarobki, które wydamy w całości nie pomogą w budowaniu dobrobytu. Jak oszczędzaj i jak zarabiać? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.
Jak oszczędzać środki finansowe?

Efektywne oszczędzanie to przede wszystkim sposób myślenia. Nie ,,odbieramy sobie przyjemności”, a ,,budujemy lepszą przyszłość”. Jest kilka rodzajów oszczędzania. przyjrzyjmy się im bliżej.
Poduszka finansowa

Każdy, niezależnie od zysków, powinien posiadać odłożoną kwotę na ,,białą godzinę”. Nie używamy potocznego negatywnego stwierdzenia, ponieważ to czego oczekujemy, pojawia się w życiu. Ażeby obliczyć, ile potrzeba na miesięczną poduszkę finansową, dodajemy wszystkie wydatki, które w typowym okresie 30 dni nas spotykają: mieszkanie/ dom, prąd, kino, spa. Trzymiesięczna poduszka finansowa to podstawa, niemniej jednak odpowiednim pomysłem jest odłożenie rocznej. Brzmi strasznie? Przypomnijmy sobie więc sytuację, gdy zarządzenia odgórne, powiązane z sytuacją zdrowotną świata, uniemożliwiły niektórym pracę na czas kilku miesięcy.
Oszczędzanie bieżących wydatków

Nie każdy potrzebuje abonamentu na telefon za 100 zł miesięcznie. Dostępne (w 2022) są wręcz warianty za 9 pln! Jeżeli już zbyt dużo nie dzwonisz albo jedynie piszesz smsy, rozważ taką opcję. Tak samo z wychodzeniem do restauracji, kina czy kupowaniem kawioru. Nie wszystko jest niezbędne i w pewnych sytuacjach można znaleźć korzystniejsze opcje.
Jak zarabiać pieniądze?

Gdy już umiemy oszczędzać, pora zacząć zarabiać więcej, i przede wszystkim, w lepszy sposób. Etat może i wygląda bezpiecznie, ale tylko na miesiąc, bo tyle trwa zwykle okres wypowiedzenia. Uzależnienie od szefa i stały dochód nie sprawią, że Twoje finanse będą w lepszej kondycji. Rozważ dodatkową pracę po godzinach, założenie firmy i budowanie aktywów, które to z kolei wytworzą dochód pasywny. Zarabiaj etycznie i z głową, a w tym pomoże np książka Roberta Kiyosakiego Bogaty ojciec, biedny ojciec.

Powodzenia na drodze do lepszych finansów!
Dodatkowe informacje: krdyt po zmarłej osobie.

Author :